2010 m. rugsėjo 26 d., sekmadienis

Ką valgyti sveikiausia (II dalis)

SPINDINTI ODA

Bronzos medalis – morkos
Jei laikytis taisyklės “kiekvieną dieną po vieną morką”(pageidautina - šviežią), tai apie toninius kremus ir kitas kosmetines priemones, suteikiančias sveiką išvaizdą, galima būtų užmiršti. Viskuo pasirūpins beta-karotinas, kuris yra atsakingas už odos audinių stiprinimą ir atsinaujinimą. Jų trūkumas atsiliepia odos sausumu ir elastingumo praradimu.

Sidabro medalis – vanduo
Toks, atrodo, paprastas dalykas, bet be jo ląstelės tiesiog “džiūsta”. Išvalantis ir išplaunantis organizmą iš vidaus, vanduo tiesiogiai veikia odą. Oda pirmiausia sureaguoja į organizmo užterštumą šlakais – tokiu atveju ant veido ir kūno atsiranda dėmės ar uždegimo židiniai. Pilnaverčiam “vidiniam valymui” būtina išgerti nemažiau pusantro litro vandens per dieną.

Aukso medalis - saulėgrąžos
Saulėgrąžos turi gausias omega-B riebiųjų rūgščių atsargas, kurios odai suteikia neapsakomo švelnumo. Tyrimai rodo, kad būtent dėl šių medžiagų trūkumo oda išsausėja ir ima šerpetoti. Omega rūgštys reguliuoja hormoninį organizmo foną bei riebalinių liaukų veiklą. Kad gautume šių medžiagų dienos normą, užtenka sukrimsti saują saulėgrąžų arba saulėgrąžų aliejumi paskaninti salotas ar bet kokį kitą patiekalą.

GERA NUOTAIKA

Bronzos medalis - rudieji ryžiai
Bet kokie angliavandeniai sugeba pakelti nuotaiką, tačiau ilgesniam laikui - tik sudėtiniai. O jeigu jie dar turi vitamino B3, kaip rudieji ryžiai ar kiti nevalyti grūdai, efektas bus dar didesnis.

Sidabro medalis - brokoliai
Šiose daržovėse yra daug B grupės vitaminų, taip pat geležies ir folio rūgšties. Mokslininkai jau seniai pastebėjo fiziologinį fenomeną: žmonių, kenčiančių nuo depresijos, organizme visada trūksta folio rūgšties ir B grupės vitaminų, ypač B12 ir B1. Tarp kitko, pastarasis dažnai naudojamas antidepresantų sudėtyje, kadangi pastebimai suteikia žvalumo ir sukelia jėgų antplūdį.

Aukso medalis – skumbrė
Iš tikrųjų stebuklinga žuvelė. Jei valgytume ją kasdien, šypsena nedingtų nuo mūsų veidų. Ji yra omega-3 riebiųjų rūgščių šaltinis, ypač tokių, kurios laikomos nervų sistemos ir smegenų statybinėmis medžiagomis. Bandymai su žiurkėmis parodė, kad tie gyvūnai, kurių racione buvo skumbrės, buvo kur kas žvalesni ir linksmesni. Be to, skumbrėje daug “saulėto” vitamino D, o taip pat B12. Gydytojų pastebėjimais, rudenį ir pavasarį šių vitaminų lygis organizme krenta. Būtent šie metų laikai žinomi kaip nervinių sutrikimų sezonai, ir tuo metu skumbrė mums kaip niekada reikalinga.

HORMONINIS BALANSAS

Bronzos medalis - juodieji serbentai
Apie vitaminų C gausą juose žino net moksleiviai. Vienok, toli gražu ne visiems žinoma, kad šių uogų grūdeliai pasižymi alfa-linolio riebiosiomis rūgštimis, kurios reikalingi hormoninio fono normalizavimui. Jų teigiamą poveikį galima pastebėti ir be medicininio testavimo: vasarą uogų sezono metu priverskite save suvalgyti po stiklinę juodųjų serbentų ir pastebėsite, kad PMS praeis kur kas lengviau, nuslūgs įtampa ir sumažės krūtų jautrumas.

Sidabro medalis - pipirinės salotos
Turi neįkainojamus kalio klodus – būtent šis mikroelementas skatina skysčio pertekliaus, kuris kaupiasi prieš menstruacijas, pasišalinimą iš organizmo.

Aukso medalis - pupelės
Ši ankštinė kultūra, o ypač margosios rūšys, - puikus augalinių baltymų šaltinis. O gera proteino porcija, gydytojų teigimu, “išlygina” nuotaiką ”vulkaninio” hormonų šuolio metu ir malšina krūtinės bei pilvo srities skausmus. Pupelėse taip pat gausiu magnio, kuris, kaip jau anksčiau minėjome, nuima raumenų spazmus ir pašalina nuovargį.

SEKSUALINIS GYVENIMAS

Bronzos medalis - šokoladas
Šokoladas – galingas afrozidiakas! Bet įvertinti jį gali tik moterys. Šokoladas skatina dopamino – impulsų tarp nervų ląstelių, dovanojančių malonų, taip pat ir seksualinį, susijaudinimą, laidininko – išsiskyrimą. Mechanizmas “šokoladas-dopaminas-seksas” ypač tiksliai dirba moters organizme. Maksimaliam efektui pasiekti rinkitės šokolado rūšis su dideliu (iki 70 proc.) kakavos pupelių ekstrakto kiekiu.

Sidabro medalis - moliūgo sėklos
Vertingas cinko – natūralaus “geismų sukėlėjo” - šaltinis. Šis elementas dalyvauja testosterono – vyrų ir moterų lytinio potraukio “kaltininko” – sintezėje. Be to, moliūgo sėklos, kaip ir saulėgrąžų, turi keletą riebiųjų rūgščių rūšių – moteriškų hormonų statybinių medžiagų, taip pat skatinančių libido. Šios rūgštys įeiną į vaginos gleivinės sudėtį bei stimuliuoja kraujo pritekėjimą į lytinius organus. Tačiau moliūgo sėklų nereikėtų padauginti - per didelės dozės gali sukelti viduriavimą.

Aukso medalis - jūros gėrybės
Prabangaus gyvenimo simboliai – austrės, midijos, omarai – daro seksą nepakartojamą. O viskas vyksta dėl rekordinio cinko kiekio, esančio jų sudėtyje. Todėl turbūt yra pakankama priežastis rengti romantišką vakarienę su jūros gėrybėmis.

GERAS VIRŠKINIMAS

Bronzos medalis - „gyvieji“ rauginto pieno produktai
Žmogaus organizme gyvena milijonai bakterijų. Vienos iš jų naudingos – jos gali
suvirškinti maistą ir sunaikinti ligas sukeliančius mikrobus, o kitos – kenksmingos: jos ardo nesuvirškinto maisto likučius ir išskiria toksinus. Jei pirmųjų kiekis sumažės (taip dažniausiai atsitinka dėl antibiotikų vartojimo), tai skrandis ir žarnynas jau nebegalės savarankiškai susidoroti su savo pareigomis. Tada būtina pasiimti naudingų bakterijų iš išorės. Su šia užduotimi puikiai susitvarko rauginti pieno produktai (jogurtas, kefyras) ir priešdėliu „bio-„. Atkreipkite dėmesį - bifido ir laktobakterijos greitai žūva, todėl jogurtas, kurio galiojimo laikas daugiau nei mėnuo - negali būti „gyvu“. Naudingų bakterijų ir konservantų kaimynystė retai kada įmanoma.

Sidabro medalis – ananasai
Šiuos tropinius vaisius galima prilyginti visam vitaminų kompleksui – juose atrasta 16 vertingų mikroelementų. Vaisinės rūgštys yra labai efektinga medžiaga šlakų pašalinimui: jie išvalo ląsteles nuo produktų atliekų, atsirandančių dėl medžiagų apytakos. Be to, ananasuose yra bromelino enzimas, kuris padeda suvirškinti patį sunkiausią baltyminį maistą.

Aukso medalis - bananai
Vienas bananas per dieną – puikus sveiko žarnyno garantas. Tirpstanti ląsteliena (dar vadinama pektinu) garantuoja mūsų žarnyno išvalymą, bananuose esantis magnis aprūpina neskausmingą žarnyno audinių susitraukimą, o obuolių rūgštis ir fermentai stimuliuoja skrandžio sulčių išsiskyrimą, kad maistas būtų greitai ir kokybiškai suvirškintas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą